Založ si blog

Dámy a páni, pán GG, minister spravodlivosti! ?

V období kedy je celé Slovensko na nohách a každý čaká čo bude, je hlavnou témou posledných dní nová vláda alebo predčasné voľby. Zatiaľ sa koalícia snaží dokázať, že je jednotná a stále schopná vládnuť. Aj keď premiér v demisií Róbert Fico nepochopil čo to znamená a zrejme budúci premiér Peter Pellegrini sa nezbaví nálepky ,,bábka,, tak skoro, oveľa zaujímavejšie sú mená budúcich ministrov. Ako sa už pred časom vyjadril Andrej Danko, strana SNS nebude meniť ministrov, sú s nimi absolútne spokojný a v podstate sa v tomto duchu vyjadrili všetky koaličné strany. Ale to čo trápilo väčšinu ľudí a stále trápi boli dve konkrétne ministerstvá. A to ministerstvo vnútra a ministerstvo spravodlivosti. Navrhnúť na ministra vnútra Kaliňákovho kamaráta Jozefa Ráža ml., generálneho tajomníka služobného úradu na ministerstve zdravotníctva, sa ale ukázalo ako zlý ťah. Netrvalo ani dvadsaťštyri hodín a už ho prezident Kiska na veľké prekvapenie koalície nevymenoval a spolu sním teda ani celú novú vládu. Podľa posledných informácií ho vystrieda terajší minister zdravotníctva Tomáš Drucker, a aj keď na prvý pohľad to vyzerá ako lepšie riešenie, stále tu ostáva otázka či je prípustné aby Ráž ml. ostal vôbec v politike. Presnejšie blízky, či už viac alebo menej Róbertovi Kaliňákovi je natoľko dôveryhodný aby vôbec pracoval na akomkoľvek ministerstve, bez toho aby to vyvolávalo otázky? Ale meno, ktoré aj vďaka tejto ,,kauzičke,, upadlo do úzadia je meno pána poslanca Gábora Gála. Pre mňa osobne tam už mohli rovno presunúť aj Fica alebo Kaliňáka. Nominovať na ministra spravodlivosti človeka, ktorý si kúpi dom vedľa exmafiána, aj keď neviem či sa dá tej nálepky zbaviť lebo na nejaké osvietenie a vyššiu moc neverím. Konkrétne v Chorvátsku, a sám pán poslanec Gál sa priznal, že aj so zariadením ho stál asi dvestotisíc eur, čo je asi v poriadku keďže pán Gál ma úspešnú advokátsku kanceláriu, teda aspoň tak ju prezentuje. Okrem toho, že nehnuteľnosť v Chorvátsku kúpil od miestneho podnikateľa pochybnej povesti, čo keby vedel, by určite neurobil o tom som presvedčený je predsa zo strany kde charakter rozhoduje. Pre mňa je to ďalší politik, ktorý má zvláštnu minulosť a prítomnosť a určite mu na dôveryhodnosti nepridáva ani to že zastupoval pracovnú agentúru, ktorá zamestnávala ľudí načierno. Síce sa obhajoval, že im robil iba korporátne právo a nevedel čo sa vo firme deje ale v atmosfére, ktorá tu panuje posledne týždne by malo byť prioritou každej strany prísť s kandidátom, ktorý je naozaj čistý a niesu žiadne pochybnosti okolo jeho osoby. A to či už teraz alebo v minulosti.

Vražda, mafia, protesty, predčasné voľby, demisia, protesty, nová vláda a čo ďalej?

15.03.2018

Myslím, že netreba pripomínať čo odštartovalo tieto posledné tri týždne, čo bolo tým povestným dynamitom v spoločnosti. Dynamitom, ktorý by sme boli všetci radi keby neexplodoval, respektíve viac »

Obeť Žitňanská! ?

14.03.2018

Už nejaký ten deň počúvame opozíciu ako sa spoliehajú na svedomie niektorých koaličných poslancov. Konkrétne sa teda spoliehajú na to, že im pomôžu rozložiť súčasnú vládu a dosiahnuť viac »

Traja mušketie. . . , vlastne sú to len traja nepodarení

13.03.2018

Hranol, Tomtom a Harakter. To sú kódové označenia ľudí, ktorým dali iní občania možnosť viesť krajinu v ICH mene. A tu nastáva problém, ktorý majú všetci politici, síce rozprávajú ako viac »

Tupolev Tu-160

Ruské strategické bombardéry lietali na Karibikom

12.12.2018 22:23

Bombardéry, ktoré v minulých dňoch prileteli do Venezuely, vykonali desaťhodinový let nad Karibským morom.

obrnené vozidlo

Maďarsko na ochranu trhov nasadilo obrnené vozidlá

12.12.2018 21:32

Spravodajský server Index.hu pôvodne pohyb vojenských vozidiel spájal s podvečerným protestom v uliciach Budapešti.

Mateusz Morawiecki.

Poľský premiér Morawiecki ustál hlasovanie o dôvere v parlamente

12.12.2018 20:03

Dolná komora parlamentu podržala Morawieckeho vo funkcii pomerom hlasov 231 k 181.

študentská osobnosť roka

Ocenená vedkyňa bojuje proti rakovine

12.12.2018 20:00

Podujatie už po štrnásty raz pripravila organizácia Junior Chamber International - Slovakia (JCI), ktorá ocenila 12 študentov a doktorandov.

tomd

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 8781x
Priemerná čítanosť článkov: 1756x

Autor blogu

Kategórie

Archív