Založ si blog

Traja mušketie. . . , vlastne sú to len traja nepodarení

Hranol, Tomtom a Harakter. To sú kódové označenia ľudí, ktorým dali iní občania možnosť viesť krajinu v ICH mene. A tu nastáva problém, ktorý majú všetci politici, síce rozprávajú ako majú mandát od občanov a nesmú zradiť ich dôveru ale na druhej strane robia kroky, ktoré človek len veľmi ťažko chápe.  Pre ilustráciu si len pripomeňme ako Harakter odišiel na výlet v čase keď občania stáli na uliciach a chceli vidieť politikov konať. Chceli vidieť, že ľudia, ktorým umožnili riadiť krajinu sa predvedú v tej najlepšej forme, že ukážu tie skúsenosti, ktorými argumentovali pred voľbami. Miesto toho počúvame len náreky, ako je na nich vytváraný neodôvodnený tlak a ľudia vlastne nemajú byť prečo nespokojní. Aby toho nebolo málo tak si volený zástupca dovolí a to prosím niekoľkokrát posťažovať, že musel skrátiť dovolenku. Hranol sa s výrazom jemu vlastným postaví pred novinárov a tvári sa akoby žil v krajine kde sa piesok lial a voda sypala. Ďalej pokračuje v oslavách MDŽ, aj keď si myslím, že každá volička by pochopila keby ich jednoducho zrušil a určite by neprišli protestovať pred úrad vlády lebo nevideli päť korunový kabaret. Jeho neschopnosť vyvodiť politickú zodpovednosť, ktorá je v zahraničí úplne bežná aj keď ťažko je byť asi objektívny po takej dlhej dobe v politike. Treba si uvedomiť to, ako mu musia jeho najbližší spolupracovníci vymývať mozog tým aký je najlepší, najmúdrejší no proste národný poklad a on tomu po dvadsiatich rokoch uveril. Ľudia okolo majú tiež svoj biznis a keď sa prebudí zo sna a precitne do reality, tak im skončili dobre časy. A ide to ešte ďalej, babka, tetka, sestra, mama, otec, bratranec, sused a ďalší z okolia týchto poskokov majú tiež svoj biznis svoje vratky DPH svoje eurofondy a rôzne iné dotácie, ktoré získali len tvrdou pracou a vlastnou hlavou. Posledný reprezentant svojich občanov z tejto trojice je Tomtom. Dlho sme museli čakať kým predstúpil pred občanov a skúsil povedať pár súvislých viet a ako na potvoru sa to nepodarilo. Okrem pár brebtov a ako vždy dlhej a nesúvislej reči sme sa nedozvedeli nič. Neskôr bola snaha či už jeho osobná alebo niektorých jeho poslancov o vyťaženie maxima zo situácie, ktorá tu teraz panuje a samozrejme pre upokojenie občanov a zároveň svojich voličov neurobili nič. Asi to je všetko na teraz z mojej strany a ostáva len dúfať, že túto nemohúcnosť, ktorú tu predvádza trojica nepodarených ľudia nezabudnú keď prídu voľby.

Dámy a páni, pán GG, minister spravodlivosti! ?

20.03.2018

V období kedy je celé Slovensko na nohách a každý čaká čo bude, je hlavnou témou posledných dní nová vláda alebo predčasné voľby. Zatiaľ sa koalícia snaží dokázať, že je jednotná viac »

Vražda, mafia, protesty, predčasné voľby, demisia, protesty, nová vláda a čo ďalej?

15.03.2018

Myslím, že netreba pripomínať čo odštartovalo tieto posledné tri týždne, čo bolo tým povestným dynamitom v spoločnosti. Dynamitom, ktorý by sme boli všetci radi keby neexplodoval, respektíve viac »

Obeť Žitňanská! ?

14.03.2018

Už nejaký ten deň počúvame opozíciu ako sa spoliehajú na svedomie niektorých koaličných poslancov. Konkrétne sa teda spoliehajú na to, že im pomôžu rozložiť súčasnú vládu a dosiahnuť viac »

KĽDR Čína Kim

Si Ťin-pching si pozval Kima do Pekingu, vyzval ho k plneniu dohôd

19.06.2018 21:28

Čínsky prezident požiadal severokórejského lídra Kim Čong-una o naplnenie dohôd o jadrovom odzbrojení.

Slávnostný snem strany, SNS, Danko

Vláda má vôľu vyhlásiť voči dlžníkom Sociálnej poisťovne generálny pardon, povedal Danko

19.06.2018 20:24

Vláda má vôľu vykonať voči dlžníkom Sociálnej poisťovne generálny pardon, deklaroval šéf koaličnej SNS a predseda parlamentu Andrej Danko.

EUROPE-MIGRANTS/ITALY

Bude Európa vracať lode s migrantmi do Afriky?

19.06.2018 20:00

Podľa zatiaľ neoficiálneho návrhu by migranti mali vystúpiť späť v bezpečnej krajine, kde sa má zistiť, kto má nárok na ochranu a kto je ekonomický migrant.

komár

Komár, ktorý roznáša nákazu, je aj na Slovensku

19.06.2018 20:00

V Česku v oblasti južnej Moravy objavili vedci komára, ktorý roznáša smrteľný vírus. Pravdepodobne ho tam zavliekli migrujúce vtáky zo saharskej Afriky.

tomd

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 8139x
Priemerná čítanosť článkov: 1628x

Autor blogu

Kategórie

Archív