Založ si blog

Predčasné voľby, alebo ako spraviť zo strúhanky rožok

Predčasné voľby sú viac než pravdepodobné a vidíme tie najprimitívnejšie spôsoby ako sa dostať k moci. Ale tak ako nám ukazuje opozícia v posledných dňoch súťaž v hádzaní hnoja ,,na susedov dvor,, tak sme zároveň svedkami koaličnej slabomyseľnosti. Na základe informácií, ktoré sa dostávajú na verejnosť v posledných dňoch v súvislosti s rôznymi kauzami a prepojeniami koalície na mafiu, netransparentné tendre alebo zametanie káuz pod koberec. Myslím však, že tých informácií, ktoré prezentuje opozícia v snahe si čo najviac získať podporu voličov, aj keď to prezentujú ako otváranie očí ľudom. V skutočnosti je to vábenie voličov za každých okolností za využitia všetkých prostriedkov.

Politická strana by mala zaujať programom ale chápem, že ak sa snažíte dostať k moci cca 10 rokov a nedarí sa Vám to, tak už skúšate čokoľvek. Neberte to prosím ako obhajobu koalície, a v podstate ani žiadnej inej politickej strany. Ale aby som vysvetlil ten rožok zo strúhanky. Dnes mal Matovič tlačovku o tom ako chce spojiť všetky demokratické strany aj tie mimo parlamentné, inými slovami tie, ktoré majú šancu dostať sa do parlamentu len v divokých snoch svojich predsedov. Tým teraz politický guru Matovič láskavo ponúkol, že ich vezme pod seba a spolu to dokážu. Len nieje úplné úplne jasna forma, zlúčia sa do Oľano alebo vznikne Oľano-Niečo-Niečo-Nič a budú mať desať predsedov, dvadsať podpredsedov a tak ďalej. Momentálne je na Slovensku asi šesťdesiat aktívnych politických strán a dajme tomu, že len desať by spĺňalo kritéria Oľano o demokratickej strane, aj to by bolo množstvo ľudí, ktorý treba spojiť a presvedčiť ich o jednotnom volebnom programe. A to pri človeku ako je Matovič, ktorý keď má s niekym problém, tak hneď zvolá tlačovku a už tam stojí s nejakou faktúrou, fotkou alebo nahrávkou. Preto jeho predstava novej demokratickej strany padá na ňom samotnom a som veľmi zvedavý či ak bude a to bude len on, ako osoba prekážkou pri rokovaniach s týmito stranami či bude taký ,,dospelý,, politik a odíde z politiky pre blaho Slovenska. Najbližšie dni nám ukážu kto z tých všetkých rečníkov z posledných dní či už v parlamente alebo na námestiach majú naozajstný záujem a snahu aby sa Slovensko stalo lepším štátom a kto si len robí politický marketing na najbližšie obdobie.

 

 

Dámy a páni, pán GG, minister spravodlivosti! ?

20.03.2018

V období kedy je celé Slovensko na nohách a každý čaká čo bude, je hlavnou témou posledných dní nová vláda alebo predčasné voľby. Zatiaľ sa koalícia snaží dokázať, že je jednotná viac »

Vražda, mafia, protesty, predčasné voľby, demisia, protesty, nová vláda a čo ďalej?

15.03.2018

Myslím, že netreba pripomínať čo odštartovalo tieto posledné tri týždne, čo bolo tým povestným dynamitom v spoločnosti. Dynamitom, ktorý by sme boli všetci radi keby neexplodoval, respektíve viac »

Obeť Žitňanská! ?

14.03.2018

Už nejaký ten deň počúvame opozíciu ako sa spoliehajú na svedomie niektorých koaličných poslancov. Konkrétne sa teda spoliehajú na to, že im pomôžu rozložiť súčasnú vládu a dosiahnuť viac »

Doláre

Dropbox úspešne vstúpil na burzu

24.03.2018 00:00

Akcie amerického prevádzkovateľa webového úložiska Dropbox stúpli počas prvého dňa obchodovania zhruba až na 29,33 dolára. Uzavreli na 28,48 dolára.

sessions

Ministerstvo spravodlivosti USA navrhuje zákaz urýchľovačov streľby

23.03.2018 23:05

O zákaze týchto súčiastok, ktoré menia funkčnosť poloautomatických zbraní na automatické, sa v USA intenzívnejšie hovorí od februárového masakru na Floride.

Francúzsko rukojemnícka dráma

Polícia zadržala osobu blízku páchateľovi útokov na juhu Francúzska

23.03.2018 22:20

Parížsky prokurátor Francois Molins potvrdil, že páchateľom uvedených útokov je Redouane Lakdim narodený 11. apríla 1992 v Maroku.

Francúzsko, Paríž, Eiffelova veža,

Eiffelova veža sa na pamiatku obetí útokov na juhu Francúzska zahalí do tmy

23.03.2018 22:16

Paríž chce takto vyjadriť poctu obetiam teroristických útokov v mestách Carcassonne a Trebes a solidaritu ich obyvateľom.

tomd

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 7606x
Priemerná čítanosť článkov: 1521x

Autor blogu

Kategórie

Archív